Sanna – piosenka zimowa

sanna

Sanna - Piosenka zimowa dla dzieci

Nareszcie przyszła do nas prawdziwa zima. Biały puch zasypał niemal cały kraj a srogi mróz „pozamykał” wszystkie okna. Jaka szkoda, że nie było śniegu podczas Świąt i Nowego Roku, ale cóż lepiej późno niż wcale.

Z pewnością w czasie Świąt śpiewaliście piękne polskie kolędy i słuchaliście piosenek świątecznych, polskich i zagranicznych. W wielu domach zabrzmiały dźwięki dawno nieużywanych instrumentów muzycznych. Bezsprzecznie to chyba jedyny czas w roku kiedy ludzie wspólnie śpiewają. No może jeszcze podczas imprez rodzinnych np. wesel lub jakiś hucznych urodzin czy imienin. A może warto pośpiewać tak na co dzień.

Uwielbiamy piosenki. Lubimy ich słuchać i lubimy śpiewać. 

Dlatego w ten piękny zimowy biały czas przygotowaliśmy dla Was specjalną pioseneczkę zimową, śpiewaną przez maluchy do tekstu Marii Konopnickiej pt. „Sanna”. Kompozycję przygotował Arkadiusz Aries Niezgoda.

W ten piękny biały czas przygotowaliśmy dla Was piękną pioseneczkę zimową, śpiewaną przez maluchy do tekstu Marii Konopnickiej pt. „Sanna”. Piosenka pochodzi z płyty „Muzyczny Elementarz dla Dzieci – Cztery Pory Roku”, którą możecie kupić w naszym sklepiku kidimax.tv 

Znajdziecie na tej płycie wiele innych cudownych piosenek w dziecięcym wykonaniu. Fragmentów niektórych z nich możecie posłuchać na naszym kanale na Youtube.

A tymczasem zapraszamy do śpiewania:

Jasne słonko, mroźny dzień,
A saneczki deń, deń deń,
Aż koniki po śniegu
Zagrzały się od biegu.

Jasne słonko, mroźny dzień,
A saneczki eń, deń, deń,
A nasz Janek w złym sosie,
Bo ma gila na nosie?

Jasne słonko, mroźny dzień,
A saneczki deń, deń deń,
Aż koniki po śniegu
Zagrzały się od biegu.

Po takim śpiewaniu nikt nie będzie zadawał pytania :A po co dziecku muzyka?

Te wpisy mogą Cię także zainteresować: